Zabezpieczenia przed ptakami

Nasza firma od wielu lat specjalizuje się w sprzedaży oraz montażu szerokiej gamy zabezpieczeń przed ptakami. Produkty przez nas wykorzystywane zabezpieczają przed gromadzeniem się ptaków i wyni­kającymi z tego konsekwencjami takimi jak np. zabrudzenia i poważne zniszczenia powierzchni obiektów oraz mają zapobiegać przenoszeniu się przez nie chorób i ich pasożytów.

Wróble i gołębie rozprzestrzeniają groźne choroby ludzi i zwierząt domowych:

 • mogą być gospodarzami (nosicielami) patogenów,
 • mogą roznosić patogeny na powierzchni ciała,
 • ptaki i ich gniazda są źródłem alergenów.

Ptaki wyrządzają także szkody budynkom i miejscom, w którym bytują. Błyskawicznie zanieczyszczają odchodami całe otoczenie, rozrzucają resztki jedzenia i pierza. Potrafią budować gniazda w najbardziej nietypowych miejscach, w rynnach, na dachach, na parapetach i gzymsach.

Ich odchody zagrażają nie tylko świeżo wyremontowanym budynkom, które szpecą. Są groźne dla budynków zabytkowych, starych kościołów, pomników, fontann, wież i wszystkich innych miejsc.

Skuteczna ochrona przed ptakami

Posiadamy dobre sposoby, aby ptaki odstraszyć i zniechęcić do budowania gniazd i bytowania w ich pobliżu. Oferowane przez nas produkty ochrony przed ptakami nie ranią ptaków, nie wpływają na obniżenie ich liczebności, a jedynie wymuszają zmianę ich przyzwyczajeń.

Obecnie w naszej ofercie ochrony przed ptakami znajduje się sześć modeli kolców, cztery rodzaje siatki polietylenowe oraz kompletny zestaw siatki do zabezpieczenia balkonu.

Kolce

KOLCE ULIGHT B i ULIGHT A

zabezpieczenia_kolce_ulight_bZabezpieczenia przed ptakami na szerokość od 100 do 170mm | cena netto: 17 zł/mb (+ VAT 23%)

Produkt w formie segmentów składa się z kolców (o średnicy 1,3 mm i długości 11 cm) wykonanych z wysokiej jakości stali nierdzewnej, przymocowanych w rozstawie co 2 cm do sztywnej, przeźroczystej listwy z poliwęglanu. Kolce spełniają morską normę jakości AISI 316, są odporne nawet na bardzo agresywne warunki atmosferyczne oraz na promienie UV. Gwarancja 10 lat. Segmenty są w odcinkach po 31 cm , co pozwala na wykorzystywanie ich w różnych długościach, płaszczyznach i kształtach. Wysoka jakość produktu sprawia, że warunki klimatyczne takie jak wysoka i niska temperatura, deszcz czy śnieg nie wpływają na skuteczność, działanie i trwałość zabezpieczeń. Zabezpieczenia posiadają pozytywną opinię Departamentu Ochrony Przyrody w Ministerstwie środowiska. Zastosowanie: gzymsy, parapety, pasy nad rynnowe, kalenice, klimatyzatory, tablice i bilbordy reklamowe, belki drewniane. Ptaki: gołębie, szpaki, wróble.

KOLCE E5a i E5b

kolcee4Ochrona przed ptakami na szerokość (od 30 do 90 mm) lub (od 30 do 150mm) | cena netto: 15 zł/mb (+ VAT 23%)

Produkt w formie segmentów składa się z kolców (o średnicy 1,3 mm i długości 11 cm) wykonanych z wysokiej jakości stali nierdzewnej, przymocowanych w rozstawie co 4 cm do sztywnej, przeźroczystej listwy z poliwęglanu. Kolce spełniają morską normę jakości AISI 316, są odporne nawet na bardzo agresywne warunki atmosferyczne oraz na promienie UV. Gwarancja 10 lat. Segmenty są w odcinkach po 31 cm , co pozwala na wykorzystywanie ich w różnych długościach, płaszczyznach i kształtach. Jedyny model na rynku, który ma możliwość zmieniania położenia kolców względem podstawy. Wystarczy ścisnąć kolce u podstawy i można je obrócić o kąt 45 lub 90 stopni w zależności od potrzeby Wysoka jakość produktu sprawia, że warunki klimatyczne takie jak wysoka i niska temperatura, deszcz czy śnieg nie wpływają na skuteczność, działanie i trwałość zabezpieczeń. Zabezpieczenia posiadają pozytywną opinię Departamentu Ochrony Przyrody w Ministerstwie środowiska. Zastosowanie: bardzo wąskie powierzchnie takie jak: krawędzie rynien, wąskie gzymsy, tablice i banery reklamowe lub też na szersze powierzchnie np. parapety, klimatyzatory, pasy nad rynnowe, kalenice. Ptaki: gołębie, szpaki.

KOLCE E4

kolcee4Ochrona przed ptakami na szerokość od 140 do 250mm | cena netto: 18,90 zł/mb (+ VAT 23%)

Produkt w formie segmentów składa się z kolców (o średnicy 1,3 mm i długości 11,5 cm) wykonanych z wysokiej jakości stali nierdzewnej, przymocowanych w rozstawie co 1 cm do sztywnej, przeźroczystej listwy z poliwęglanu. Kolce spełniają morską normę jakości AISI 316, są odporne nawet na bardzo agresywne warunki atmosferyczne oraz na promienie UV. Gwarancja 10 lat. Segmenty są w odcinkach po 33 cm , co pozwala na wykorzystywanie ich w różnych długościach, płaszczyznach i kształtach. Wysoka jakość produktu sprawia, że warunki klimatyczne takie jak wysoka i niska temperatura, deszcz czy śnieg nie wpływają na skuteczność, działanie i trwałość zabezpieczeń. Zabezpieczenia posiadają pozytywną opinię Departamentu Ochrony Przyrody w Ministerstwie środowiska. Zastosowanie: szerokie gzymsy, parapety, pasy nad rynnowe, kalenice, klimatyzatory, daszki, belki drewniane. Ptaki: gołębie, szpaki, wróble, mewy.

KOLCE E6

kolcee6Ochrona przed ptakami na szerokość od 200 do 300mm | cena netto: 33 zł/mb (+ VAT 23%)

Produkt w formie segmentów składa się z kolców (o średnicy 1,4 mm i długości 12 cm) wykonanych z wysokiej jakości stali nierdzewnej, przymocowanych w rozstawie co 1 cm do sztywnej, przeźroczystej listwy z poliwęglanu. Kolce spełniają morską normę jakości AISI 316, są odporne nawet na bardzo agresywne warunki atmosferyczne oraz na promienie UV. Gwarancja 10 lat. Segmenty są w odcinkach po 33 cm , co pozwala na wykorzystywanie ich w różnych długościach, płaszczyznach i kształtach. Wysoka jakość produktu sprawia, że warunki klimatyczne takie jak wysoka i niska temperatura, deszcz czy śnieg nie wpływają na skuteczność, działanie i trwałość zabezpieczeń. Zabezpieczenia posiadają pozytywną opinię Departamentu Ochrony Przyrody w Ministerstwie środowiska. Produkt ten jest szczególnie polecany do zabezpieczenia miejsc o bardzo dużym „obciążeniu ptakami”. Zastosowanie: bardzo szerokie gzymsy, parapety, pasy nad rynnowe, kalenice, klimatyzatory, daszki. Ptaki: gołębie, szpaki, wróble, mewy, kruki i rybitwy.

Pręty

RUCHOMY PRĘT - „CABLE BIRD”

zabezpieczenia_ruchomy_pretZabezpieczenia przed ptakami na szerokość od 50 do 120mm | cena netto: 12 zł/mb (+ VAT 23%)

Produkt ten służy głównie do zabezpieczenia parapetów i barierek balkonowych. Składa się z dwóch metalowych, równoległych (w odstępie 5 cm) prętów umocowanych na dwóch podstawach oddalonych od siebie o 50cm. Gdy gołąb lub inny ptak próbuje usiąść na powierzchni zabezpieczonej przez pręty, wtedy uginają się one i obracają, uniemożliwiając ptakom siadanie w tym miejscu.

Siatki

SIATKA - „NET”

zabezpieczenia_siatkaSiatki wykonane z polietylenu o różnych wielkościach oczek (19mm i 50mm).
Zabezpieczenia przed ptakami na dużych płaszczyznach oraz powierzchniach pofałdowanych (np.: płaskorzeźby) są również bardzo popularnym zabezpieczeniem balkonów oraz „studni” w kamienicach.

Ceny:

 • oczko 50 mm 300 zł netto,
 • oczko 19 mm 950 zł netto.

SIATKA - ZESTAW BALKONOWY

zestaw_boxZawartość zestawu:

 • siatka polietylenowa w kolorze beżowym o oczku 50 mm w rozmiarze 6 m x 3 m – 1 sztuka,
 • zaczepy mocujące z poliwęglanu- 80 sztuk,
 • klej silikonowy, tuba 80 ml – 1 sztuka.

Zastosowanie:

 • balkony,
 • okna,
 • wnęki,
 • zabezpieczenie przed wypadnięciem zwierząt domowych – przede wszystkim kotów.

Wydajność

 • Zestaw pozwala zabezpieczyć jeden balkon o max rozmiarze 6m x 3 m lub kilka mniejszych.

Sposób użycia

 • Zaczepy należy przyklejać do wewnętrznej krawędzi balkonu, zaczynając od górnych krawędzi.
 • Odległość pomiędzy zaczepami powinna wynosić 20 cm, tak by siatka była zaczepiona co czwarte oczko.
 • Miejsca do, których przyklejane będą zaczepy trzeba oczyścić ze wszystkich zabrudzeń.
 • Dolną krawędź siatki można zamontować do poręczy balkonowych lub do posadzki balkonu.
 • Po naklejeniu zaczepów na wszystkie powierzchnie należy odczekać 24 h.
 • Kolejnym etapem jest zaczepienie siatki.
 • Po założeniu powinna być ona napięta.
 • Następnie odcinamy resztę siatki.

Cena: 210 zł netto

Do każdej transakcji wystawiamy paragon lub fakturę VAT.
W celu uzgodnienia warunków dostawy prosimy o kontakt ze sprzedającym.
Możliwy odbiór osobisty na terenie Warszawy.

Zaufali nam