Mycie dachów

Mycie dachów Warszawa i okolice.

Dach jest jednym z najważniejszych elementów budynku. Bywa, że administratorzy czy osoby prywatne zapominają o jego odpowiedniej konserwacji i czyszczeniu. Niestety, efekty takich zaniedbań mogą prowadzić do poważnych konsekwencji. Gromadzące się zanieczyszczenia, opadłe liście czy gałęzie mogą doprowadzić do uszkodzeń elewacji lub gromadzenia się wody, a w konsekwencji do przecieków i uszkodzeń całego budynku.

Mycie dachów to czynność powtarzalna, dzięki której poprawiamy estetykę budynku, ale przede wszystkim zabezpieczamy powierzchnię dachu przed szkodliwym działaniem mchów, porostów, zanieczyszczeń atmosferycznych i innych zabrudzeń na pokryciu dachowym. Czyszczenie dachów obejmuje usuwanie wieloletnich zabrudzeń, mchu, glonów, pleśni i zabrudzeń kominowych. Są to zabrudzenia trudno-usuwalne wymagające czyszczenia intensywnego przy użyciu specjalistycznych środków czyszczących.

W celu odpowiedniej konserwacji dachu ważne jest jego regularne czyszczenie oraz mycie, bez względu na to z jakiej dachówki został wykonany. Dzięki wczesnym działaniom możemy zaoszczędzić sobie wielu problemów oraz kosztów związanych z naprawą lub wymianą dachu.

Z czego czyścimy dachy ?

 • Czyszczenie dachu z Sadzy – zabrudzenia powstające przy stosowaniu węgla lub drewna do ogrzewania domów.
 • Czyszczenie dachów z Odchodów ptaków – zabrudzeń tych trudno uniknąć, a niestety bardzo psują walory estetyczne dachu. Co więcej substancje żrące w odchodach, takie jak amoniak, powodują często korozję.
 • Mycie dachu z mchu, alg i glonów – urokiem naszego klimatu są wilgotne i ciepłe okresy sprzyjające rozrostowi mchu czy glonów, które potrafią znacząco zmienić wygląd dachu oraz spowodować jego uszkodzenia.
 • Mycie dachu z Grzybów i porostów – kolejny problem wynikający z działania wilgoci.
 • Mycie dachu z Rdzy –powierzchnia dachu przez całe lata narażona jest na działanie warunków atmosferycznych (deszcz, śnieg, wiatr czy słońce), dlatego zjawisko takie jak rdza na jest nie do uniknięcia.

Dzięki zastosowaniu technik dostępu linowego jesteśmy w stanie wykonać usługę nawet w najbardziej niedostępnych miejscach, do których nie mogą dostać się podnośniki lub zwyżki.

Wykonujemy mycie dachów w Warszawie i okolicach. Zajmujemy się myciem dachów o praktycznie każdym rodzaju pokrycia: dachy z granicy,
dachy z gontu, dachy z łupek, dachy z dachówki, dachy z papy, dachy z blachy, dachy z eternitu, dachy z nylonu. Czyścimy dachy o różnym kształcie: czterospadowe, dwuspadowe, hełmowe, kopulaste, mansardowe, namiotowe, wieżowe, stożkowe i wiele, wiele innych.

Alpiniści należą do Grupy Alpiniści sp. z o.o. i świadczą usługi z obszaru specjalistycznych prac wysokościowych, m.in: mycie dachów.

Posiadamy wysoko wykwalifikowaną kadrę techników dostępu linowego oraz zaawansowane zaplecze techniczne. Jesteśmy w stanie wykonać praktycznie każde zlecenie.

Alpiniści specjalizują się w pracach należących do grup:

 • mycie dachów Warszawa i okolice,
 • szeroko pojęte usługi wysokościowe,
 • zabezpieczenia przed ptakami,
 • wycinka i pielęgnacja drzew,
 • każde inne zadanie, gdzie niezbędny jest dostęp linowy.

Nasi specjaliści posiadają wieloletnie doświadczenie w pracach na wysokości i są wyszkoleni w zakresie dostępu linowego.

Specjalizujemy się w specjalistycznym myciu dachówki ceramicznej, czyszczeniu dachówki cementowej, myciu dachówki betonowej oraz myciu blacho dachówki. Dodatkowo jesteśmy fachowcami w usuwaniu mchu rosnącego na dachówkach.

Korzystamy wyłącznie z atestowanego sprzętu, dzięki czemu zachowujemy najwyższe standardy bezpieczeństwa.

W celu doskonalenia umiejętności naszej kadry regularnie bierzemy udział w zewnętrznych szkoleniach.

Ile kosztuje czyszczenie dachu ?

Cena usługi jest ustalana z klientem indywidualnie gdyż wpływa na to wiele czynników takich jak :

 • rodzaj dachówki: ceramiczna, betonowa, blachodachówka,
 • stan techniczny pokrycia,
 • rodzaj zanieczyszczenia (mech, grzyby, pył, sadza, rdza inne),
 • metraż dachu itd. ,
 • środki czyszczące i techniczne konieczne do wykonania usługi,
 • utrudnienia (dostęp, wysokość budynku, stopień nachylenia dachu, inne).

Wybranie Alpinistów zapewni Państwu terminowość, staranność, bezpieczeństwo i profesjonalizm wykonywanych prac.

Zapraszamy do współpracy.


Wybrane usługi z naszej oferty: mycie i czyszczenie elewacji, czyszczenie rynien, mycie-renowacja-impregnacja piaskowca, malowanie dachów, malowanie elewacji drewnianej, mycie dachów, naprawa elewacji, mycie okien, renowacja elewacji drewnianej, wymiana szyb na wysokościach, odgrzybianie elewacji.

mycie dachów

Mycie dachów w Warszawie i okolicach

ul. Syreny 14
01-132 Warszawa

+48 504 050 966

+48 509 639 359

info@grupaalpinisci.com.pl

Zaufali nam