Impregnacja Mycie Renowacja Piaskowca

Profesjonalne mycie, renowacja i impregnacja piaskowca.

Piaskowiec to jeden z najczęściej wybieranych materiałów do wykończeń. Ta skała osadowa jest bardzo łatwa w wydobyciu oraz obróbce; co więcej, piaskowiec posiada również niezwykle przyjemne cechy wizualne. Stosowany jest jako materiał elewacji wewnętrznych oraz zewnętrznych; do obudowy kominków, wykańczania tarasów, a także w produkcji wyposażenia ogrodów, jak na przykład: fontanny, ławeczki, figury itp. Klasyczny urok kamienia oraz jego elegancja często zostaje niszczona przez erozję, kwaśne deszcze, czy trudne warunki atmosferyczne. Na piaskowcu pojawiają się nieestetyczne zielone glony, mchy, pleśń czy osady wapienne. Nierzadko piaskowiec zostaje zniszczony przez wandali (np. graffiti). Jednakże każdy z tych wypadków nie oznacza końca – piaskowiec daje się skutecznie czyścić, a coraz to nowsze metody czyszczenia piaskowca umożliwiają uzyskanie najlepszego efektu i przywrócenie kamieniowi dawnej świetności.

Wykonujemy usługę czyszczenia piaskowca, renowacji piaskowca oraz impregnacji piaskowca.

Czyszczenie piaskowca

Stosujemy techniki odpowiednie do rodzaju i stanu podłoża. Czyszczenie piaskowca przeprowadzamy w oparciu o sprawdzone metody pracy, aby nie narażać jego struktury na uszkodzenia i nie naruszać naturalnej powierzchni. Przed rozpoczęciem mycia dokładnie oceniamy stan nawierzchni, aby czyszczenie piaskowca wykonać skutecznie i bezpiecznie.

Impregnacja piaskowca

Dodatkowa impregnacja piaskowca zabezpieczy go przed wpływem niekorzystnych warunków atmosferycznych. To proces, który musi być wykonany po zakończeniu prac na powierzchni kamienia. Podstawowe impregnaty zamykają pory kamienia, zapobiegają erozji i wietrzeniu. Impregnacją możemy budować nowe właściwości kamienia, zmniejszamy chłonność, poprawiamy jego estetykę, zmieniamy wygląd, nadajemy nową barwę. Mycie piaskowca i innych typów kamienia oraz odpowiednio dobrane zabiegi zabezpieczające zachowają jego strukturę przez wiele lat. Zastosowanie impregnacji piaskowca zabezpieczy skałę, wzmocni intensywność barw oraz skutecznie ochroni ją przed kwaśnym deszczem oraz innymi trudnymi warunkami atmosferycznymi. Najlepsze impregnaty zapobiegną powstaniu glonów, pleśni oraz uniemożliwią wnikanie cząsteczek brudu w głębokie struktury kamienia. Dobry impregnat utworzy na skale warstwę ochronną, która sprawi również, że piaskowiec będzie łatwo się czyścił. Impregnacja nie ingeruje w piaskowiec, jest bezbarwna, bezzapachowa i wzmacnia naturalny kolor skały, czego efektem jest doskonały efekt wizualny.

Zaimpregnowany piaskowiec nie wchłania wody, która jest główną przyczyną wykwitów solnych na kamieniu. Glony, mchy, porosty oraz grzyby, które w zacienionych miejscach już po roku zaczynają porastać wyczyszczony kamień, dzięki warstwie impregnatu nie maja gdzie zapuścić „korzeni” i giną z braku podłoża. Dzięki zamknięciu porów w piaskowcu kamień nie brudzi się tak szybko, nie wchłania spalin, związków smolistych. Struktura kamienia jest bardziej „posklejana” odporniejsza na ścieranie, twardsza.

Renowacja piaskowca Warszawa

Wykonujemy mycie piaskowca, renowację piaskowca oraz impregnację piaskowca w Warszawie i okolicach.

Alpiniści należą do Grupy Alpiniści sp. z o.o. i świadczą usługi z obszaru specjalistycznych prac wysokościowych.

Posiadamy wysoko wykwalifikowaną kadrę techników dostępu linowego oraz zaawansowane zaplecze techniczne. Jesteśmy w stanie wykonać praktycznie każde zlecenie.

Alpiniści specjalizują się w pracach należących do grup:

  • mycie piaskowca w Warszawie i okolicach,
  • renowacja piaskowca Warszawa i okolice,
  • impregnacja piaskowca Warszawa i okolice,
  • szeroko pojęte usługi wysokościowe,
  • zabezpieczenia przed ptakami,
  • wycinka i pielęgnacja drzew,
  • każde inne zadanie, gdzie niezbędny jest dostęp linowy.

Nasi specjaliści posiadają wieloletnie doświadczenie w pracach na wysokości i są wyszkoleni w zakresie dostępu linowego.

Korzystamy wyłącznie z atestowanego sprzętu, dzięki czemu zachowujemy najwyższe standardy bezpieczeństwa.

W celu doskonalenia umiejętności naszej kadry regularnie bierzemy udział w zewnętrznych szkoleniach.

Wybranie Alpinistów zapewni Państwu terminowość, staranność, bezpieczeństwo i profesjonalizm wykonywanych prac.

Zapraszamy do współpracy.


Wybrane usługi z naszej oferty: mycie i czyszczenie elewacji, czyszczenie rynien, mycie-renowacja-impregnacja piaskowca, malowanie dachów, malowanie elewacji drewnianej, mycie dachów, naprawa elewacji, mycie okien, renowacja elewacji drewnianej, wymiana szyb na wysokościach, odgrzybianie elewacji.

mycie renowacja impregnacja piaskowca

Mycie, renowacja, impregnacja piaskowca w Warszawie i okolicach

ul. Syreny 14
01-132 Warszawa

+48 504 050 966

+48 509 639 359

info@grupaalpinisci.com.pl

Zaufali nam