Czyszczenie rynien

Profesjonalne czyszczenie i wymiana rynien.

Wykonujemy czyszczenie rynien oraz wymianę rynien w Warszawie i okolicach. Dzięki zastosowaniu technik dostępu linowego jesteśmy w stanie wykonać usługę nawet w najbardziej niedostępnych miejscach, do których nie mogą dostać się podnośniki lub zwyżki.

Zalety wyczyszczonych rynien

Wyczyszczone i udrożnione rynny eliminują ściekanie wody deszczowej po elewacji, a tym samym powstawanie zacieków na ścianach. Bardziej nieprzyjemną konsekwencją będą sporadycznie pojawiające się zawilgocenia wewnątrz obiektu. Do najczęstszych kłopotów, z którymi mierzą się właściciele obiektów z zaniedbanym orynnowaniem należą m.in. wilgoć w piwnicy, pękające fundamenty, zniszczona elewacja czy zawilgocenie ścian.

Bardzo ważne jest, aby udrożnić rynny przed zimą. Drożne rynny minimalizują powstawanie zatorów wody powstałej na skutek topnienia śniegu z dachu. Zmniejszają też proces tworzenia się sopli oraz nawisów śniegowo-lodowych. Udrożnienie rynien zimą minimalizuje koszty związane z uporczywym usuwaniem śniegu oraz znacznie zmniejsza koszt napraw. Jeżeli nie udrożni się rynien na zimę, szczególnie taką, której towarzyszą opady śniegu i niskie temperatury, już w pierwszym roku funkcjonowania budynku może dojść do uszkodzenia rynien.

Odpowiednio utrzymane orynnowanie skutecznie odprowadza wodę do miejsca, w którym nie zagraża ona elewacji budynku w czasie deszczu i roztopów. Podczas czyszczenia rynien należy pamiętać o tym, że znajdują się one nie tylko na dachu, ale również bardzo często na krawędziach tarasów czy balkonów.

Jak często czyścić rynny?

Czyszczenie rynien najlepiej wykonywać minimum dwa razy w roku. Pierwszy raz na wiosnę – żeby sprawdzić czy śnieg nie uszkodził instalacji – drugi raz na jesień, kiedy z drzew spadną wszystkie liście.

Należy pamiętać, że im częściej będziemy czyścić rynny, tym działania przebiegną sprawniej oraz tym mniejsze będzie ryzyko uszkodzenia całego orynnowania. Zbędne rzeczy osadzają się w rynnach przez cały rok. Oprócz oczywistych liści, mogą być to również reklamówki, ptasie odchody, gałązki czy mech. Czyszczenie rynien przed zimą ma za zadanie udrożnienie systemu odprowadzania wody, tak aby nie tworzyły się sople i nawisy lodowe, a przez to przecieki. W okresie wiosennym usługa ma na celu usunięcie pozostałości osadów spływających z dachu wraz z roztopami i w przypadku rynien metalowych zmniejszenie ryzyka wystąpienia korozji.

Zalecamy systematyczne czyszczenie rynien ponieważ czynność ta może zapobiec dalszym następstwom takim jak naprawa rynien lub wymiana rynien.

Czyszczenie rynien Warszawa

Alpiniści należą do Grupy Alpiniści sp. z o.o. i świadczą usługi z obszaru specjalistycznych prac wysokościowych, w tym czyszczenie, naprawa i wymiana rynien.

Posiadamy wysoko wykwalifikowaną kadrę techników dostępu linowego oraz zaawansowane zaplecze techniczne. Jesteśmy w stanie wykonać praktycznie każde zlecenie.

Alpiniści specjalizują się w pracach należących do grup:

  • czyszczenie rynien w Warszawie i okolicach,
  • wymiana rynien Warszawa i okolice,
  • szeroko pojęte usługi wysokościowe,
  • zabezpieczenia przed ptakami,
  • wycinka i pielęgnacja drzew,
  • każde inne zadanie, gdzie niezbędny jest dostęp linowy.

Nasi specjaliści posiadają wieloletnie doświadczenie w pracach na wysokości i są wyszkoleni w zakresie dostępu linowego.

Korzystamy wyłącznie z atestowanego sprzętu, dzięki czemu zachowujemy najwyższe standardy bezpieczeństwa.

W celu doskonalenia umiejętności naszej kadry regularnie bierzemy udział w zewnętrznych szkoleniach.

Wybranie Alpinistów zapewni Państwu terminowość, staranność, bezpieczeństwo i profesjonalizm wykonywanych prac.

Zapraszamy do współpracy.


Wybrane usługi z naszej oferty: mycie i czyszczenie elewacji, czyszczenie rynien, mycie-renowacja-impregnacja piaskowca, malowanie dachów, malowanie elewacji drewnianej, mycie dachów, naprawa elewacji, mycie okien, renowacja elewacji drewnianej, wymiana szyb na wysokościach, odgrzybianie elewacji.

Czyszczenie i wymiana rynien

Czyszczenie i wymiana rynien w Warszawie i okolicach

ul. Syreny 14
01-132 Warszawa

+48 504 050 966

+48 509 639 359

info@grupaalpinisci.com.pl

Zaufali nam